logo-itg
logo-itg-mobile-1

SEKTÖRLER

Otomotiv

sektor

Otomotiv endüstrisi; kendine has çalışma tarzı ile birçok yeni üretim methodu ve tedarik zinciri uygulamasının ilk olarak ortaya çıktığı ve uygulandığı öncü sektördür. Ana üretici firmalar (OEM), sektöre özel tedarik zinciri yöntemlerini uygulayabilmek, değişen tedarik planlarını zamanında ve hızlı bir biçimde tedarik sürecini kesintiye uğratmadan tedarikçilerine aktarabilmek için tedarikçileri ile bilgi paylaşımını sağlayan tedarikçi portallarını kullanmaktadırlar.

vSRM Otomotiv Platformu; Otomotiv sektörünün dinamik tedarik süreçlerini yönetecek tedarikçi portalı henüz olmayan firmalara çözüm sunmak için geliştirilmiş, SaaS modeli ile hizmet veren bir platformdur.

vSRM Otomotiv Platformu, tedarik süreçlerinin verimliliğini artırmak ve sektörde uygulanan ileri düzey tedarik yöntemlerini uygulayabilmek için, firmaların bireysel olarak  yatırım yapmalarına, zaman ve emek harcamalarına gerek kalmaksızın, ERP sistemleri ile etkileşimli bir biçimde çalışan Tedarikçi portalına sahip olmalarını sağlayan sektörel bir platformdur.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren birçok ana firma ve firmaların binlerce tedarikçisi tarafından kullanılan sektörel platformumuz, yeni katılımcıları ile her gün büyüyerek yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Sektörel Başarı Hikayeleri

Otokar, hızlı ve kaliteli bir tedarik ağı için 11 yıldır vSRM’ye güveniyor Otomotiv sektörü devleri arasında yer alan Otokar, tedarik zincirini 2005’ten beri ITG’nin vSRM (sanal Tedarikçi İlişkileri Yönetimi) ile yönetiyor.

2011 yılında öncelikli gündeme gelen ihtiyaçları karşılamak için vSRM otomotiv platformunu kullanmaya başlayan Tırsan, çok kısa sürede sistemin etkinliğini ve faydalarını görünce, tedarikçiye dokunan her noktada sistemi kullanma ve yaygınlaştırma kararı aldı. 2015 sonu itibariyle proje kapsamında vSRM’in birçok modülü devreye alındı.

Sektörel Müşteri Görüşleri

Tülay Hacıoğlu Şengül | Operasyon Direktörü

Müşterilerimiz bize günlük olarak sipariş bilgilerini geçebilirken, biz vSRM öncesinde bu çalışma tarzını tedarikçilerimizle iletişimimize yansıtamıyorduk. ERP platformumuzun yarattığı sipariş bilgisini haftada bir kez iletebiliyorduk. vSRM ile müşterilerimizin iş yapma anlayışını tedarikçi ekosistemimize kazandırdık. Değişiklikleri hızla işleyerek tedarikçilerimize yansıtabildiğimiz, müşteri memnuniyetine hizmet eden verimli bir yapıya kavuştuk.

Hasan Özdemir | Proje Yöneticisi

ITG ile 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz sistem kullanımını genişletme ve yaygınlaştırma çalışması sonrasında vSRM portalı; satınalma, planlama, tedarik zinciri, lojistik, ithalat, ihracat, kalite ve tedarikçi geliştirme ekibi tarafından etkin bir biçimde kullanılır oldu. Tedarikçi ile iletişimde olduğumuz geriye kalan finansal verilerin paylaşımı ve mutabakatlar ile ilgili çalışmamızı da yakın zamanda devreye alacağız. Sistem kazanımlarını ölçüp, değerlendirip ilerliyoruz. ITG ile yaptığımız çalışmaların sonuçlarını birçok projemize göre çok daha hızlı bir şekilde görebiliyoruz.

Sektörel Müşteri Referansları

YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN

Otomotiv | ITG