logo-itg
logo-itg-mobile-1

BAŞARI HİKAYELERİ

basari

Otokar, hızlı ve kaliteli bir tedarik ağı için 11 yıldır vSRM’ye güveniyor Otomotiv sektörü devleri arasında yer alan Otokar, tedarik zincirini 11 yıldır ITG’nin vSRM (sanal Tedarikçi İlişkileri Yönetimi) ile yönetiyor. Bugün gelinen noktada, web üzerinden vSRM aracılığıyla tedarik hacminin% 80’inden fazlasını kapsayan organizasyon yetkilileri, ITG’nin bu özel çözümünün otomotiv sektörü için çok doğru bir yaklaşım içerdiğini belirtiyor.

Gratis genelinde sipraiş yönetiminin vSRM üzerinden gerçekleştirilmesi aşaması tamamlandı. Bundan sonraki süreçte, lojistik, finsans gibi diğer paydaşların da vSRM ‘e taşınmasını planlıyoruz. Biz ana gövdeyi oluşturduk ve temelde ihtiyacımız olan fonksiyonları hayat geçirdik. Şimdi yan dalları gerçekleştiriyoruz. Onlarda da önemli verimlilik ve kazanımlarımızın olacağını düşünüyoruz.

Koçtaş, vSRM ile tedarik sürecinde verimliliği arttırdı ve maliyetleri düşürdü Türkiye’nin önde gelen perakende zincir şirketleri arasında yer alan Koçtaş, 2007’den beri tedarik zinciri yönetiminde vSRM (sanal Tedarikçi İlişkileri Yönetimi) uygulamasında bilinen yenilikçi teknolojiler ile bilinen ITG’yi başarıyla kullanıyor. Siparişlerin tedarikçilere vSRM üzerinden tesliminden iletişimine kadar her aşamada tedarikçileri ile hızlı ve sağlam bir iletişim kuran Koçtaş yetkilileri, kendilerine hiçbir ek maliyet yaratmayan bu sistemin kendilerine uygun bir maliyet getirmediğini belirtti. Değişen koşullarda beklentiler ve yeni talepler hızla devreye alınabilir ve kullanıma açılabilir.

2011 yılında öncelikli gündeme gelen ihtiyaçları karşılamak için vSRM otomotiv platformunu kullanmaya başlayan Tırsan, çok kısa sürede sistemin etkinliğini ve faydalarını görünce, tedarikçiye dokunan her noktada sistemi kullanma ve yaygınlaştırma kararı aldı. 2015 sonu itibariyle proje kapsamında vSRM’in birçok modülü devreye alındı.

TEI, vSRM entegrasyonu başarılı bir sonuçlarıyla tüm taraflar için memnuniyet sağladı.1985 yılında,Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, General Elektric (GE),Türk Silahlı Kuvvetlerinni Güçlendirme Vakfı(TSKGV) veTürk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan TEI, Havacılık sanayiinde 30 yılı aşkın süredir hizmet vermekte.Bu süre zarfında edindiği tecrübe, binlerce çalışanı ve bugün ulaştığı ihracat hacmi ile havacılık motorlarında Türkiye’de lider konumda.TEI; güvenilir,yüksek kalite üretimiyle,kendini global pazarda kanıtlamış,dünyada adını duyuran ve tercih edilen önemli bir marka.

Otomasyon sürecine tedarik zinciriyle başlayan Teközel, vSRM sayesinde başarılı sonuçlar elde ettikçşe ITG ile diğer departmanları buluşturdu. Şu an Teközel’in tüm departmanlarında sistem uygulanır durumda. vSRM ile birlikte çok kısa sürede önemli kazanımlar elde eden Teközel, müşteriler ve tedarikçilerinin memnuniyetini sağlayarak ortak kazanç sağlamış oldu.

Otomotiv sektörü için kayar kapı sistemleri ve menteşe üretimleri gerçekleştiren ve Avrupa otomotiv sektörünün alanındaki temel oyuncularından birisi olan Rollmech Automotive, tedarik zincirinin yönetiminde ITG’nin vSRM (virtual Supplier Relationship Management) çözümünden yararlanıyor. Rollmech Automotive yöneticileri, vSRM’nin otomotiv sektörü için gereksinimleri karşılama konusundaki üstünlüğüne, esnek ve hızlı bir biçimde sonuç yaratan yapısına, ITG’nin proje sürecindeki yaklaşımına ve tedarikçilere verilen desteğin kalitesine dikkat çekerek, vSRM platformunu seçmekle doğru bir karar verdiklerini belirtiyorlar.

Başarı Hikayeleri | ITG