logo-itg
logo-itg-mobile-1

ITG Information Technology Group

Tedarik Zinciri Yönetimi ve Tedarikçi İlişkileri Yönetimi yazılım geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir servis sağlayıcı firma olan ITG, bu alanda 1994’ten beri hizmet vermektedir.

Dijital dönüşümle büyümeyi hedefleyen şirketlerin Stratejik Satınalma ve Operasyonel süreçlerinin etkin, verimli ve şeffaf yönetilmesi için dijital çözümler sunmaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra, başta ABD, Brezilya ve Avrupa olmak üzere birçok ülkede, çok sayıda ana firma tarafından kullanılan vSRM çözümü, onbir farklı dilde uluslararası düzeyde kullanılan bir platformdur.

Profesyonellik

1994 yılından bu yana edindiğimiz tecrübeyle müşterilerimize beklentilerini karşılayan katma değerli çözüm ve hizmetler sunuyoruz. Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyip yaptığımız her işte ve sunduğumuz her hizmette en üst kalite düzeyini hedef alıyoruz. Bugüne kadar sunduğumuz hizmetlerimizde müşterilerimizden aldığımız başarılı dönüşlerin mutluluğu ile hizmet kalitemizi her geçen gün artırarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İnovasyon-Arge

Farklılık oluşturacak yeni fikir ve yöntemleri geliştirmeyi çalışma prensibi haline getirmek için inovasyonun bir şirket kültürü olması inancındayız. Bu amaçla ‘Her Zaman Daha İyiye’ mottosuyla hareket ederek sadece üretimde değil ar-ge’den müşteri ilişkileri yönetimine, pazarlamadan satış ve proje yönetimine kadar tüm süreçlerde inovasyon odaklı ilerliyoruz.

Müşteri Odaklılık

Müşterilerimizi en iyi hizmet kalitesiyle karşılamak için çıktığımız bu yolda, hizmet anlayışımızda önceliğimiz müşterilerimizin mutluluğu. Bu doğrultuda müşterilerimiz için değer yaratıp memnuniyet ilkeleri ile hareket ederek koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlıyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırarak onlara çözüm ortağı olmak, bugünkü ve gelecekteki beklentilerine karşılık vermek görevimizdir.

vSRM virtual Supplier Relationship Management

vSRM (virtual Supplier Relationship Management); Stratejik satınalma, eTedarik çözümleri içeren, operasyonel süreçlerin yönetilmesinde ileri düzey tedarik zinciri uygulamalarını değer zincirinin tüm paydaşları ile (Tedarikçiler, 3PL Firmaları, Kargo Firmaları) birlikte yönetilmesini sağlayan, SaaS modeli ile bulutta tüm şirketlere ortak olarak sunulan çözümdür. ERP sistemleri ile bütünleşik şekilde süreçlerin yönetilmesini sağlarken başta tedarikçiler olmak üzere iş ortakları için oluşturulmuş web ara yüzleri ile süreçlerin interaktif bir şekilde yönetilmesini sağlamaktadır.

vSRM sistemi modüler bir yapıya sahiptir, vSRM Stratejik Satınalma ve eTedarik Çözümü, bir şirketin satınalma süreçlerini dijitalleştirmesinin yanı sıra, Holding ve Grup şirketlerin tedariklerini de ortak yönetmesini sağlamaktadır.

vSRM Sistemi, Operasyonel süreçlerin yönetilmesinde; şirketlerin Satınalma, Lojistik, Kalite, Muhasebe, Finans uygulamaları gibi farklı departmanları ilgilendiren süreçlerin ERP sistemi ile entegre vaziyette iş ortakları ile birlikte yönetimini sağlayarak yatay entegrasyonu gerçekleştirmektedir. Sektör bazlı özel ihtiyaçlara cevap vermek için sektörel dikey çözümleri ile uzmanlıklar geliştirilmiştir.

Minimum Maliyet

vSRM SaaS (Software as a Services) prensibi ile host edilen, tedarikçiler arasında yaygınlaştırma, sistemin bakım ve destek masası hizmetleri firmamız tarafından verilen farklı bir iş modeline sahiptir. Ana firmaya maliyeti neredeyse olmayan bir iş modeline sahip olduğu için ROI değeri çok yüksek bir servistir.

Kısa Sürede Sonuç

Tedarikçileriniz ile tüm ticari ilişkilerinizi yönetebileceğiniz bir tedarik portalınızın olması için uzun ve zahmetli projeler gerçekleştirmenize gerek kalmadan vSRM platformunu kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Tedarikçileriniz tarafından yaygın olarak kullanılan tedarikçi portalına kısa sürede kurulan entegrasyon sonrasında, bir ay gibi kısa bir sürede kavuşabilirsiniz.

ERP Sisteminiz ile Bütünleşik

Hangi ERP sistemini kullanırsanız kullanın endüstri standardı entegrasyon (XML\ IDOC\Web Services ) araçları ile sisteminiz ile entegre bir yapıda çalışan tedarikçi portalınız olabilir.

Referanslarımız

Müşteri Görüşleri

Talha Hızlı | Tedarikçi Geliştirme Müdürü

vSRM entegrasyonu ile yan sanayideki operasyon ve malzeme hareketlerine hakim olduk. Ay sonlarında yaşadığımız faturalama mutabakatsızlıklarının da ortadan kalkmasıyla çalışan verimliliğinde artış sağlandı. Ayrıca, vSRM ile sistematik bir yapıya geçtiğimiz için değerli metal talaşlarının geri toplanmasıyla oldukça fazla verim elde ettik.

Tülay Hacıoğlu Şengül | Operasyon Direktörü

Müşterilerimiz bize günlük olarak sipariş bilgilerini geçebilirken, biz vSRM öncesinde bu çalışma tarzını tedarikçilerimizle iletişimimize yansıtamıyorduk. ERP platformumuzun yarattığı sipariş bilgisini haftada bir kez iletebiliyorduk. vSRM ile müşterilerimizin iş yapma anlayışını tedarikçi ekosistemimize kazandırdık. Değişiklikleri hızla işleyerek tedarikçilerimize yansıtabildiğimiz, müşteri memnuniyetine hizmet eden verimli bir yapıya kavuştuk.

Erdem Özcan I Tedarik Zinciri Direktörü

vSRM'nin en güçlü taraflarından birisi geliştirilebilir olması. vSRM'nin yumuşak bir hamuru var.İhtiyaca göre çok güzel yoğurulup şekil verilebiliyor. Her müşteriye göre farklılaşabiliyor. ITG'yi tercih sebeplerimizden biri de geliştirilen çözümlerin farklı müşteriler için de uygulanabiliyor olmasıdır.

Başarı Hikayeleri

Otomotiv sektörünün devlerinden Otokar, tedarik zincirini 1999 yılından beri ITG’nin vSRM (virtual Supplier Relationship Manegement ) çözümü ile yönetiyor. Bugün gelinen noktada tedarik hacminin yüzde 80’den fazlasını web üzerinden çalışan vSRM ile karşılıyor.

Koçtaş, vSRM ile tedarik sürecinde verimliliği arttırdı ve maliyetleri düşürdü Türkiye’nin önde gelen perakende zincir şirketleri arasında yer alan Koçtaş, 2007’den beri tedarik zinciri yönetiminde vSRM (sanal Tedarikçi İlişkileri Yönetimi) uygulamasında bilinen yenilikçi teknolojiler ile bilinen ITG’yi başarıyla kullanıyor.

TEI, vSRM entegrasyonu başarılı bir sonuçlarıyla tüm taraflar için memnuniyet sağladı.1985 yılında,Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, General Elektric (GE),Türk Silahlı Kuvvetlerinni Güçlendirme Vakfı(TSKGV) veTürk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan TEI,

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Bizi Tanıyın | ITG